A héten újra nyílt J.K. Rowling világa a mozikban, és ez jó alkalom arra, hogy a Harry Potterrel való első mozis találkozás mélyére ássuk magunkat, hiszen A bölcsek köve az egyik legnagyobb filmsiker volt Magyarországon is. Így gyűrűzött be hozzánk egy hónap híján tizenöt évvel ezelőtt.
> A Harry Potter és a bölcsek köve 2001 novemberének közepén került a tengerentúli és a brit mozikba, és akkor még olyan idők jártak, amikor a slágerfilmeket is megillette a késés. A filmet Magyarországon december 13-tól vetítették a mozik; ebből kifolyólag vándorolt A gyűrűk ura: A gyűrű szövetsége decemberről januárra, miután amaz is az InterCom forgalmazó gondozásába került.
> A filmet szinkronizáltan mutatták be, feliratos változatban a Hollywood Multiplex Duna Plaza játszotta, mint minden mást is akkoriban. A hónap egyetlen szinkronizált filmje volt, és az InterCom 16 szinkronizált filmjének egyike 2001-ben (összesen 59 filmet mutattak be).
> Az InterCom érdekeltségébe tartozott Hollywood Multiplex mozikban a jegyelővétel november 22-én, azaz három héttel a premier előtt vette kezdetét, egy héttel később pedig már a Budapest Film üzemeltette Corvin Budapest Filmpalota és Mammut Budai Moziközpont, illetve a Ster Centuryk (Westend, Campona) is meghirdették, majd egy héttel előre a Cinema City is csatlakozott.
> Éjféli vetítést a Hollywood Multiplex Duna Plazában és a Mammut Budai Moziközpontban tartottak, aztán másnaptól 34 kópián kezdett peregni a film (2001 legszélesebb terjesztéseként).
> Budapesten tíz mozi tűzte műsorra. A Mammutban napi 22 vetítést hirdettek meg belőle az első héten, ami öt termet foglalt le. Legkorábban szombat-vasárnap reggel 9-kor lehetett megnézni a Corvinban, legkésőbb pedig péntek-szombat éjjel 23.30-kor a Duna Plazában.
> A Hollywood Multiplexekben Harry Potter-menüt lehetett venni Bagoly Berti-féle Mindenízű Drazséval és a roxforti tanulóházak címerével ellátott poharakkal, és több nyereményjátékot is hirdetett a hálózat a premierhez kapcsolódva.
> Az első hétvégén a filmet országosan 155 ezren nézték meg (ennek több mint 53%-a Budapesten), ami rekordot nem jelentett ugyan, de az ezzel járó 117,1 millió forintos bevétel már igen - lévén a Star Wars I. rész: Baljós árnyak két évvel korábban, jóval nagyobb közönség segedelmével, csak 107 millió forintot hozott az első négy napján.
> Az év végéig, vagyis a harmadik hétvége zárultával 3254 vetítésen 549 ezren váltottak jegyet a filmre, ami 53%-os kihasználtságot, és 402 millió forintot jelentett - ezzel ily rövid idő alatt már a negyedik helyet birtokolta a bevételi öröklistán a Baljós árnyak, a Titanic és a Gladiátor mögött.
> A toplistát négy héten át vezette; A gyűrűk ura: A gyűrű szövetsége január 10-i érkezése vetett véget uralmának.
> Összességében 1 millió 34 ezeren látták a Harry Potter és a bölcsek kövét, amivel nem csak 2001 legnézettebbje lett magasan, hanem a rendszerváltozás óta eltelt időszak harmadik leglátogatottabbja is a Baljós árnyak és a Nicsak, ki beszél! mögött. Azóta lecsúszott a hatodik helyre.
> A film bevétele 690 millió forinton állt meg (51%-ban részesült a főváros), ami abszolút rekordot hozott, megfosztva a Baljós árnyakat címétől. Az azóta eltelt időszakban nyolc film férkőzött elé, és a jegyárak növekedésével még jó pár film fog a későbbiekben.
> Megszakítás nélkül legkitartóbban a Cinema City Csepel Plaza játszotta a filmet, egészen 2002 július elejéig. Később még fel-felbukkant matinévetítésként artmozik és multiplexek műsorán is; legutolsó bástyája az Uránia Nemzeti Filmszínház volt a fővárosban, ahol egy hónappal a második rész premierje előtt, 2002 november elején is meg lehetett még nézni.
> A filmet korhatár nélküliként játszották, ám a további részekkel már nem volt ilyen elnéző a bizottság, és manapság A bölcsek köve is 12-esként van nyilvántartva.
> A Harry Potter és a bölcsek köve video- és DVD-premierje 2002. május 11-én volt a Warner Home Video gondozásában, vagyis öt hónappal a mozipremiert követően. A DVD két lemezes, digipack kiszerelésű volt, 5400 forintos ajánlott fogyasztói áron.