Látva a Disney égisze alatt készülő Marvel filmek döbbenetes sikerét, a Sony érthető okokból igyekszik a lehetőségek szerint mindent kipréselni az idén 50 esztendős Pókember univerzumból. A Marvel hősök jogain a mai napig osztoznak a nagyobb stúdiók, így még egy darabig várnunk kell arra, hogy Peter Parker beálljon a Bosszúállók csapatába vagy, hogy Tony Stark és Rozsomák egymásnak menjen, de a legfrissebb hivatalos nyilatkozatok alapján számíthatunk rá, hogy a Sony tovább terjeszti Pókember univerzumát a gyöngyvásznon.
A stúdió bejelentette, hogy követve az újkori, valljuk be, nem túl szerencsés tömeggyártási tendenciát, az írók (Alex Kurtzman, Roberto Orci és Jeff Pinkner) már dolgoznak a The Amazing Spider-Man 3. forgatókönyvén, ami a tervek szerint 2016. június 10-én mutatkozik be a mozikban.
Az alapvetőkön túl egyik dicséretes tervük, hogy Kurtzman, Orci és Ed Solomon hamarosan elkezdik írni a Venom forgatókönyvét is, a filmet várhatóan maga Kurtzman fogja rendezni. A fekete anyag történetét dióhéjban ugyan Raimi elmesélte, de a Spider-Man 3. cím alatt végzett gyalázat inkább csak egy útmutató volt ahhoz, hogyan nem érdemes hozzányúlni a Marvel képregények egyik legjelentősebb szereplőjéhez. A cég másik különálló projektje a Sinister Six, ha emlékeim nem csalnak, a gyerekfejjel egészen kellemes rajzfilmsorozatban a Galád Hatos seregének nevezték az egészen 1964-es múltra visszatekintő kompániát. Az eredeti felállásban Doctor Octopus trombitálta össze azokat, akik már rúgtak össze port a Pókemberrel, míg végül Mysterio, Vulture, Kraven, Sandman és Electro (!) társultak mellé, ezzel megalapítva a csapatot. A felállás az évtizedek során persze számtalanszor változott, így nincs rá garancia, hogy a Sony a klasszikus összeállítást követné. (A projektet a jelen állás szerint Drew Goddard írja és rendezi.)
Még szűk fél esztendő ugyan elválaszt bennünket a The Amazing Spider-Man 2. bemutatójától, de a megosztó első rész után joggal aggódnak páran, köztük a sorok írója is. Bár Raimi trilógiája borzalmasan kifáradt az utolsó nekifutásra, előtte produkált két szerethető részt, sokkal több kapaszkodót kínálva a rajongóknak, mint a szigorúan a tömegigényeket kielégítő új változat, melynek első folytatása máris elkövetni látszik a túlzsúfoltság hibáját. És ha már túlzsúfoltság, ti mit gondoltok, a producereken kívül vajon a rajongók is jól járnak a csapból szüntelen folyó képregényfilmekkel? Igen, a Bosszúállók fergeteges lett, de máris követte egy az átlagnál valamivel jobb Vasember 3. és egy eléggé semmilyen Thor folytatás, miközben a menetelés végére szintén kimerült The Dark Knight trilógia hőse sem a legjobb irányt vette fel a filmvilágban helyét nem lelő Zack Snyder vigyázó keze alatt, nem beszélve Superman aktuális lebőgéséről, melynek sebei még be sem hegedtek. (Eközben az érdemes karakterek (Megtorló, Daredevil, stb.) kimaradnak a buliból.) Szerintetek jó, ha minden tíz középszerű feldolgozásra jut egy emlékezetes darab vagy elképzelhető, hogy egy kis szemléletváltással mindenki jól járhatna ezekkel a filmekkel?