Te el tudod képzelni a Sziklát így?
De ha a hírek igazak, a jövő nyárra kínkeservesen csak elkészülő Hercules: The Thracian Wars című filmben Dwayne Johnson nem is egészen Zeusz fiát fogja játszani, aki a fenti illusztráción egy kis családi eszmecserébe bonyolódott, és a "többet erővel, mint ésszel" filozófia jegyében éppen elemelt egy tripuszt féltestvére, Apollón jósisten delphoi templomából (tudjátok, azt a háromlábú állványt, amelyen a Szibülla ülni szokott munka közben).
Csak nem képregény-adaptáció lesz ez is? Talált, süllyedt. Noha az író, Steve Moore (gyorsan hozzáteszem, semmi köze Alan Moore-hoz) hosszú-hosszú órákat töltött Homérosz és az ókori mitológiai enciklopédiák (Hésziodosz, Apollodórosz...) átnyálazásával, a Radical Comics azonos című képregénye egy kiégett, profi zsoldoskatonát állít elénk. Azok a hosszú órák inkább ott látszanak eredményt hozni, hogy Moore a mitikus genealógiát követve a trójai háború elé, a bronzkorba helyezte a hőst, és a mítoszok szerint a félistenre kényszerített tizenkét munkát meg a családja hagymázos legyilkolását használta egy olyan ember előtörténetéül, aki már mindenen túl van.
A Moore fejéből kipattant sztori szerint a hőst és hat hasonszőrű társát arra bérli fel Cotys thrák király, hogy képezzenek tökéletes katonákat a thrák harcosokból. Ámde mit tegyen címszereplőnk akkor, amikor ez a hadsereg immár a szomszéd népen, görög asszonyokon és gyerekeken kezdi el begyakorolni a tananyagot?
Mielőtt még a spártaiak (és/vagy The Rock) rajongói nagyon megörülnének, hogy kapnak egy szép színes, CGI-s, hangzatos, heroikus, hosszú öldöklést, hozzá kell tennem azt is, hogy a Paramount és az MGM filmjét az X-Men: Az ellenállás végéről és az akcióvígjátékokról (meg a szívmelengető karácsonyi filmekről) elhíresült Brett Ratner rendezi. Magyarországon. Magyarországon.
Talán hívjuk mégis inkább Herkulesnek.
(Beszélgetés Steve Moore-ral és néhány oldal a képregényből.)