23 évvel legutóbbi egész estés játékfilmje, a Porforgatag (Dust Devil) után Richard Stanley újra filmet rendez, méghozzá Howard Phillips Lovecraft 1927-es Szín az űrből című elbeszéléséből, az Entertainment Weekly pedig közzé is tette a filmhez készült első hangulatos plakátot. Richard Stanley nevéhez fűződik az 1990-es Hardware című gyilkos robotos film, és ő rendezte volna az 1996-os Dr. Moreau szigetét is, ám kirúgták a forgatásról, a helyére pedig John Frankenheimer ült. Stanley azóta kizárólag dokumentum- és rövidfilmeket készített, a Color out of Space-nek pedig a forgatókönyvét is ő írja. Mivel Guillermo del Toro régen beharangozott At the Mountains of Madness-feldolgozására hiába várunk már évek óta, Stanley új filmje addig is talán majd kárpótolja egy kicsit a Lovecraft-rajongókat.
poszter: color out of space (2016)
2015. szeptember 26. 16:28:47
Kategória: film 2 komment
A bejegyzés trackback címe:
https://aeonflux.blog.hu/api/trackback/id/tr267837592
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
LasDen 2015.09.27. 01:15:03
Az őrület hegyei az egyetlen Lovecraft írás, amit olvastam. Lehet valami rossz fordítást olvastam v csak ilyen volt eredetileg is, de nem igazán volt élvezetes. Viszont tagadhatatlan hangulata volt. Jó filmet lehet belőle csinálni, csak a karaktereket életre kell kelteni.
Viszont Del Toro meg folyamat túl vállalja magát, szóval nem lepődöm meg, hogy csak valamelyik polcon hever az ötlet. És nem is hiszem, hogy akár a távoli jövőben is lesz belőle valami....
Viszont Del Toro meg folyamat túl vállalja magát, szóval nem lepődöm meg, hogy csak valamelyik polcon hever az ötlet. És nem is hiszem, hogy akár a távoli jövőben is lesz belőle valami....
Kovács Erzsébet 2015.09.27. 22:05:07
Ezt a sztorit véleményem szerint legjobb lenne utánszínezett fekete-fehérben megcsinálni. De az is elég, ha jobb lesz, mint az eddigi ZS-kategóriás feldolgozások... (A Lovecraft Society némafilmjeit most nem számítom.)