A Walt Disney és a Netflix közös összefogásban négy sorozatot indít 2015-ben, melynek szereplői ismert és ismertebbnek mondható figurák lesznek. A tervek szerint a sorozatok egy nagyszabású, közös minisorozatban kulminálnak majd - már ha élhetünk ezzel a kiterjedés jelzővel egy mozivászonról a tévére miniatürizált franchise kapcsán.
A négy sorozat szereplői közül hárman inkább csak a Marvel univerzumban jártasak számára lehetnek ismerősek, így egy-egy fél mondatban gyorsan bemutatom őket.
Jessica Jones - a romantikus lelkületű gyökerekre visszatekintő leányzó egy radioaktív anyagokat szállító katonai konvojjal való szerencsétlen találkozást követően tett szert különleges képességekre, majd később Luke Cage partnere lett.
Luke Cage - az afro úriember (akit úgy is hívnak, hogy a "hero for hire") a szuperhősök Shaftje, aki egy balul sikerült titkos immunológiai kísérlet okán túl keményre edződött. S bár a magándetektívként tevékenykedő Cage nem szokott pénzt elfogadni a szolgálataiért, végül mégis üzleti partnerségre lépett Vasököllel (Iron Fist).
Vasököl - egy gazdag amerikai üzletember fia, aki apja felfedezésének köszönhetően egy, a távol-keleti misztériumok ködébe burkolt városba kerül, ahol a harcművészet legmagasabb formáját tanulja ki, hogy végül megörökölve a Vasököl bajnoki címet, visszatérjen a Földre.
A negyedik szereplő pedig Daredevil, a Fenegyerek lesz, akit a 2001-es mozifilmben Ben Affleck keltett életre - több-kevesebb sikerrel.
Eme díszes kvartett tevékenységének visszatérő helyszíne New York Hell's Kitchen nevű környéke, ahol Daredevil gyakorlatilag a helység kalapácsaként funkcionál. A bejelentés szerint a négy sorozatot többé-kevésbé ez a geolokáció fogja majd csokorba, így a Marvel's Defenders címre keresztelt összefogó sorozat alapját akár a Shadowland történetfolyam is képezheti. A sorozatok egyenként 13 epizódosak lesznek és mivel nem vagyunk a Netflix 41 országa között, egy ideig biztosan nem fenyeget bennünket egy esetleges magyarországi televíziós premier.
Ami viszont inkább aggodalomra adhat okot, az az, hogy ezzel a lépéssel egy, de inkább két moziképes karakter kerül a filmtöpörítőbe. A Daredevilt nemrég bebukta a Fox, így visszakerült a Marvelhez, akik ahelyett, hogy a nagyvásznon rehabilitálnák az egyik legérdekesebb figurájukat, száműzik a tévébe. A száműzés nagyon is találó kifejezés, hisz ez az a médium ahol egy-egy szaftos szexcsata előtt vagy után közepes méretű díszletek között hatalmas csatákról és gigantikus eseményekről szoktak...khm...beszélgetni. Sejthető, hogy mi vár itt egy jobb sorsa érdemes vak szuperhősre - hát nem a szaftos szex. Daredevil ügyvédi hatáskörébe nem tartoznak bele kozmikus megszállók, sem félistenek, és mivel a Marvel a jelek szerint nem szándékozik ennél szerényebb tétekkel játszani a vásznon, úgy döntöttek jó lesz neki a kis képernyőn. Az Agents of S.H.I.E.L.D. remek irányadó lehet, arra vonatkozólag milyen léptékű kalandokra számíthatunk majd.
Jaaa...igen, és még adós vagyok azzal, hogy ki is az "inkább két moziképes" karakterből a második. Nos őt is nemrég nyerte vissza a Marvel a Lionsgate-től, és ahogy a képregényben már számtalanszor történt, úgy alkothatott volna a vásznon is álompárost Daredevillel. Sajnos a tagadás ereje rövidlátóvá is tesz, ahogy azt a New York-iak is megtanulták. Az egykor rosszhírű Hell's Kitchent mára átkeresztelték Clintonra, a szegényeket kivásárolták, átküldték őket Queensbe és Jerseybe rohadni. Bejöttek a juppik, elegáns apartmanok épültek, edzőtermek és internetkávézók nyíltak. Próbálták elfedni a bűnnel átitatott sötét múltat, ám ennek a fickónak a tagadás soha sem tartozott a fegyverei közé: