Spike Lee, az afro-amerikai színész/író/rendező/aktivista nincs túl jó véleménnyel Quentin Tarantino új filmjéről, a Django elszabadul című westernről, melyben egy rabszolgából lett fejvadász (Jamie Foxx) felesége kiszabadítására indul. Lee szerint a Django elszabadul sértő ránézve, és megbecsteleníti az elődjeit. Reméljük, mi nem ugyanezt fogjuk mondani Lee új filmjéről, az Oldboyról.
Egyébként Spike Lee nem látta a Dajngót. Nem is tervezi megnézni. Szerinte a rabszolgaság nem spagetti western volt, hanem maga a holokauszt, és ezt illene tiszteletben tartani.
A Lee és Tarantino közötti feszültség nem új keletű dolog: az előbbi már a Jackie Brown kapcsán is felemelte hangját, amiért szerinte a filmben túl sokat niggereztek, mintha Tarantino egyszerűen belehabarodott volna ebbe a szóba, amely számos afro-amerikaiak körében ugyan kötőszó szintjén használatos, de ha egy más rasszhoz tartozó ember kiejti a száján, az minimum felháborodást szül. (Lee-t az se különösebben érdekelte, hogy a filmben Samuel L. Jackson dobálgatja az N-bombát.) Tarantino erre anno úgy reagált, hogy íróként joga van olyan karaktereket alkotni, akiket valódinak érez, és ha ő fehérként nem használhatja az n-betűs szót, ugyanakkor a Hughes-testvérek (a Veszélyes elemek rendezőpárosa) igen, akkor az rasszizmus, meg különben is, Spike Lee "másszon fel egy székre, és csókolja meg a seggemet".
Kíváncsi leszek, hogy Lee legújabb offenzívájára QT hogy reagál, habár most bizonyára el lesz foglalva azzal, hogy számolgassa a pénzt, lévén az első jelentések szerint a film tegnapi nyitónapján 12-14 millió dollárt keresett.