aeon flux

ready for the action now, danger boy?

Zalaba_Ferenc
2006. február 20. 07:39:51

Kategória: Szólj hozzá!

díjszezon. bafta 2006. a brit filmakadémia először 1947-ben osztott ki díjakat az arra érdemesnek talált produkcióknak. akkoriban megelégedtek három díjjal, tegnap este már nem kevesebb, mint 20 szobrot osztottak ki (a nagyközönség előtt) a leicester téri odeon moziban, londonban. mióta a ceremónia megelőzi az oscart, a nemzetközi közönséget is sokkal jobban érdekli a díj, és a sztárok is nagyobb kedvvel tűrik a februári hideget. idén nem okozott túl nagy meglepetést a bafta: a legesélyesebbek nyertek, talán csak george clooney-t leszámítva, akit három díjra (két színészi, egy rendezői) is jelöltek, mégis üres kézzel, de feltételezem, hogy szakadatlanul vigyorogva távozott. a jelöltek kihírdetésénél ezúttal kisebb felháborodást okozott csak, hogy spielberg münchenjét mellőzték (tavaly ugyanígy járt a million dollar baby), a pletykák szerint megint nem érkeztek meg időben a dvdscreenerek. hurrá. inkább azt gyanítom, hogy valamelyik főmufti fasirtban lehet spielberggel, ugyanis a szuperlátványos, szuperhangos war of the worldsöt ugyancsak kihagyták a technikai kategóriákból, s ez picikét már gyanús.

zizit nem díjazták

Best Film
  Winner:

Brokeback Mountain (2005)
  Other Nominees:
Capote (2005)
The Constant Gardener (2005)
Crash (2004)
Good Night, and Good Luck. (2005)

Alexander Korda Award for Outstanding British Film of the Year
  Winner:
Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (2005)
  Other Nominees:
A Cock and Bull Story (2005)
The Constant Gardener (2005)
Festival (2005/I)
Pride & Prejudice (2005)

Best Actor
  Winner:
Philip Seymour Hoffman for Capote (2005)
  Other Nominees:
Ralph Fiennes for The Constant Gardener (2005)
Heath Ledger for Brokeback Mountain (2005)
Joaquin Phoenix for Walk the Line (2005)
David Strathairn for Good Night, and Good Luck. (2005)

Best Actress
  Winner:
Reese Witherspoon for Walk the Line (2005)
  Other Nominees:
Judi Dench for Mrs. Henderson Presents (2005)
Charlize Theron for North Country (2005)
Rachel Weisz for The Constant Gardener (2005)
Ziyi Zhang for Memoirs of a Geisha (2005)

Best Supporting Actor
  Winner:
Jake Gyllenhaal for Brokeback Mountain (2005)
  Other Nominees:
Don Cheadle for Crash (2004)
George Clooney for Good Night, and Good Luck. (2005)
George Clooney for Syriana (2005)
Matt Dillon for Crash (2004)

Best Supporting Actress
  Winner:
Thandie Newton for Crash (2004)
  Other Nominees:
Brenda Blethyn for Pride & Prejudice (2005)
Catherine Keener for Capote (2005)
Frances McDormand for North Country (2005)
Michelle Williams for Brokeback Mountain (2005)

David Lean Award for Achievement in Direction
  Winner:
Ang Lee for Brokeback Mountain (2005)
  Other Nominees:
George Clooney for Good Night, and Good Luck. (2005)
Paul Haggis for Crash (2004)
Fernando Meirelles for The Constant Gardener (2005)
Bennett Miller for Capote (2005)

Best Screenplay (Original)
  Winner:
Crash (2004) - Paul Haggis, Robert Moresco
  Other Nominees:
Cinderella Man (2005) - Cliff Hollingsworth, Akiva Goldsman
Good Night, and Good Luck. (2005) - George Clooney, Grant Heslov
Hotel Rwanda (2004) - Terry George, Keir Pearson
Mrs. Henderson Presents (2005) - Martin Sherman

Best Screenplay (Adapted)
  Winner:
Brokeback Mountain (2005) - Larry McMurtry, Diana Ossana
  Other Nominees:
Capote (2005) - Dan Futterman
The Constant Gardener (2005) - Jeffrey Caine
A History of Violence (2005) - Josh Olson
Pride & Prejudice (2005) - Deborah Moggach

Best Cinematography
  Winner:
Memoirs of a Geisha (2005) - Dion Beebe
  Other Nominees:
Brokeback Mountain (2005) - Rodrigo Prieto
The Constant Gardener (2005) - César Charlone
Crash (2004) - James Muro
Marche de l'empereur, La (2005) - Laurent Chalet, Jérôme Maison

Best Editing
  Winner:
The Constant Gardener (2005) - Claire Simpson
  Other Nominees:
Brokeback Mountain (2005) - Geraldine Peroni, Dylan Tichenor
Crash (2004) - Hughes Winborne
Good Night, and Good Luck. (2005) - Stephen Mirrione
Marche de l'empereur, La (2005) - Sabine Emiliani

Best Production Design
  Winner:
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005) - Stuart Craig
  Other Nominees:
Batman Begins (2005) - Nathan Crowley
Charlie and the Chocolate Factory (2005) - Alex McDowell
King Kong (2005) - Grant Major
Memoirs of a Geisha (2005) - John Myhre

Best Costume Design
  Winner:
Memoirs of a Geisha (2005) - Colleen Atwood
  Other Nominees:
Charlie and the Chocolate Factory (2005) - Gabriella Pescucci
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005) - Isis Mussenden
Mrs. Henderson Presents (2005) - Sandy Powell
Pride & Prejudice (2005) - Jacqueline Durran

Anthony Asquith Award for Film Music
  Winner:
Memoirs of a Geisha (2005) - John Williams
  Other Nominees:
Brokeback Mountain (2005) - Gustavo Santaolalla
The Constant Gardener (2005) - Alberto Iglesias
Mrs. Henderson Presents (2005) - George Fenton
Walk the Line (2005) - T-Bone Burnett

Best Make Up/Hair
  Winner:
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
  Other Nominees:
Charlie and the Chocolate Factory (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Memoirs of a Geisha (2005)
Pride & Prejudice (2005)

Best Sound
  Winner:
Walk the Line (2005)
  Other Nominees:
Batman Begins (2005)
The Constant Gardener (2005)
Crash (2004)
King Kong (2005)

Best Achievement in Special Visual Effects
  Winner:
King Kong (2005)
  Other Nominees:
Batman Begins (2005)
Charlie and the Chocolate Factory (2005)
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)

Best Film not in the English Language
  Winner:
De battre mon coeur s'est arreté (2005)
  Other Nominees:
Grand voyage, Le (2004)
Kung fu (2004)
Joyeux Noël (2005)
Tsotsi (2005)

Carl Foreman Award for the Most Promising Newcomer
  Winner:
Joe Wright for Pride & Prejudice (2005) (director)
  Other Nominees:
David Belton for Shooting Dogs (2005) (producer)
Peter Fudakowski for Tsotsi (2005) (producer)
Annie Griffin for Festival (2005/I) (director/writer)
Richard Hawkins for Everything (2004/II) (director)

Best Short Animation
  Winner:
Sztuka spadania (2004)
  Other Nominees:
Film Noir (2005)
Kamiya's Correspondence
The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello (2005)
Rabbit (2005)

Best Short Film
  Winner:
Antonio's Breakfast (2005)
  Other Nominees:
Call Register (2004)
Heavy Metal Drummer (2005)
Heydar, An Afghan in Tehran
Lucky (2005/V)

Címkék

A bejegyzés trackback címe:

https://aeonflux.blog.hu/api/trackback/id/tr694534106

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Az oldalon található tartalmak kizárólag
18 éven felülieknek ajánlottak.
A belinkelt video- és hanganyagok tartalmáért nem vállalunk felelősséget

Facebook

Beszélt

Filmes naplók

süti beállítások módosítása